W ramach Spotkań z pasjami w czwartek 26 września 2013 odbyło się spotkanie online w formie wideo konferencji z Teresą Lipowską. Pani Teresa Lipowska jest aktorką, ale mało kto wie, że ukończyła muzyczną szkołę średnią w klasie fortepianu. Po maturze zdecydowała się jednak zdawać do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi.

Już w czasie studiów pojawiły się pierwsze role w filmach. Podczas swojej kariery aktorskiej wystąpiła w ponad 70 filmach oraz podkładała głos do zarówno do bajek dla dzieci, jak i w filmach dubbingowanych dla dorosłych. Grała również w licznych przedstawieniach i serialach radiowych.
Pani Lipowska jest jednak przede wszystkim aktorką teatralną. Przez większą część swojej kariery związana była z Teatrem Ludowym w Warszawie, później Teatrem Nowym. Następnie związała się z Teatrem Syrena oraz Teatrem Współczesnym. Pani Teresa Lipowska nie przestała grać pomimo emerytury. Po przejściu na emeryturę grała w Teatrze Komedia, a przed tegorocznymi wakacjami można było zobaczyć ją ponownie na deskach Teatru Syrena. Od 13 lat nieprzerwanie gra również cudowną Panią Barbarę w serialu „M jak Miłość”. Jej praca wielokrotnie była doceniana. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Najbardziej dumna jest jednak z nagrody Wielki Splendor, przyznanej w 2010 roku przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia.
Prywatnie pani Teresa Lipowska jest bardzo otwartą i pełną energii osobą. Zaraża swoim optymizmem nawet o wiele młodszych kolegów z planu serialu „M jak Miłość”. Ponad wszystko kocha swoją rodzinę, a odkąd pojawiły się w jej życiu wnuki, nie wyobraża sobie świata bez nich.
Podczas dzisiejszego spotkania Pani Lipowska opowiadała, skąd czerpie energię i jaki jest jej sposób na dobrą formę.