W poniedziałek 18 listopada 2013 roku, w internacie LO im. S. Żeromskiego, odbyło się spotkanie z Jakubem Jakubowskim w ramach projektu Link do przyszłości. Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność. Bohaterem spotkania i prowadzącym je był pochodzący z małej wsi pod Łowiczem, a dziś mieszkający w Radzyniu Podlaskim, Jakub Jakubowski. Z wykształcenia jest on grafikiem – projektuje książki, plakaty, strony internetowe. Jego firma założona wspólnie z żoną – 3J-Studio Grafiki i Ilustracji działa od 2006 roku. Zajmują się projektowaniem na rynek lokalny i regionalny. Od 5 lat z grupą znajomych prowadzi stowarzyszenie kulturalne „Stuk-Puk”. W ramach jego działań zrealizował film prezentujący jego miasteczko oczami najstarszych mieszkańców wracających do swych wspomnień z młodości. Film zdobył lokalnie dużą popularność. Aktywnością najnowszą i pochłaniającą najwięcej energii jest kawiarnia artystyczna „Kofi&Ti”, którą pan Jakub prowadzi od 2011 roku. W kawiarni odbywają się wydarzenia kulturalne, które integrują lokalną społeczność. Kawiarnia została wytypowana jako jedno z 7 miejsc do badań zleconych przez Ministerstwo Kultury opisujących ogniskowanie się kultury w miejscach alternatywnych (m.in. obok “Chłodnej 25” w Warszawie). Miejsce to promowane jest głównie przy użyciu technik internetowych – fanpage na FB, mailing, itp. Klientami „Kofi&Ti” w 75% są ludzie w wieku 12-20 lat. Jakub Jakubowski jest absolwentem Szkoły Liderów – programu „Liderzy PAFW”. W 2012 roku wziął on udział w dwutygodniowej wizycie studyjnej w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd dotyczył kultury i był organizowany przez Departament Stanu USA.
w trakcie spotkania młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jak pokierować swoim życiem zawodowym by osiągnąć sukces. Nasz bohater mówił czym dla niego jest sukces i jak wyglądała jego droga zawodowa. .