26 kwietnia 2022 r.  mogliście Państwo wybrać się z nami w wirtualną podróż po Norwegii. Można było podziwiać przepiękne krajobrazy, ale także usłyszeć wiele ciekawych historii. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Kępska.

Agnieszka Kępska - filozof, geograf oraz kulturoznawca. Jej pasją są podróże, szczególnie te do krajów skandynawskich. Już od osiemnastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową oprowadza turystów po Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Od kilku lat prowadzi firmę – North By Expert – specjalizującą się głównie w profesjonalnym przygotowywaniu podróży i oprowadzaniu turystów na Północy. Po sezonie turystycznym Autorka wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane - na trekkingi lub wyprawy na nartach. Między najwyższymi sezonami turystycznymi roku tworzy i opracowuje oryginalne programy wycieczek oraz innych wypraw dla turystów a w oparciu o świetną znajomość terenu rezerwuje sprawdzone i ciekawie położone hotele. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach.

Spotkanie odbyło się z ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Współorganizatorami spotkania byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa.