Od poniedziałku 4 maja Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie wznawia działalność dla czytelników. Obowiązują jednak nowe zasady, których celem jest ochrona czytelników i pracowników biblioteki.

Wejście do biblioteki będzie możliwe wyłącznie od strony ul. 1 Maja! Biblioteka czynna będzie dla czytelników od 9.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku. Na piętrze, przed drzwiami do biblioteki, są 2 okienka. Jedno okienko, gdzie będą wydawane książki i drugie, gdzie będą przyjmowane zwroty książek.
Preferowane będzie umawianie się na konkretną godzinę, tak by przy okienku przebywały maksymalnie 2 osoby. Przed wizytą w bibliotece najlepiej zamówić książki telefonicznie - 81 50 14 298, lub on –line przez program biblioteczny PROLIB ,bądź przez pocztę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoby, które są już czytelnikami i nie korzystały dotąd z zamówień on –line, a chcą z takiej możliwości skorzystać, proszone są o kontakt telefoniczny.
Do odwołania nie będzie dostępu do półek. Czytelnia internetowa i ksero będą nieczynne.

Zwracane przez czytelników książki będą na 7-dniowej kwarantannie, będzie można je zamawiać, ale odbiór będzie dopiero po okresie kwarantanny.
Przy okienku stoi środek do dezynfekcji rąk. Po skorzystaniu ze stanowiska przez czytelnika, blat będzie dezynfekowany.