Pierwszego dnia Faustynaliów 12 maja 2014 r. w bibliotece odbyła się premierowa projekcja filmu „Spotkanie z pasjami – Wiesławy Dobrowolskiej- Łuszczyńskiej”.

Pani Wiesława jest laureatką konkursu organizowanego przez Fundację Orange i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w którym zajęła  pierwsze miejsce. 2 grudnia 2013 roku pięcioosobowa ekipa przyjechała do Nałęczowa, aby nagrać wywiad z Panią Wiesławą. Opowiada w nim o swojej pasji, czyli questingu. Jest to nowa metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Z filmu można dowiedzieć się o kolejnych etapach tworzenia grupy questowej, wyboru szlaku wędrówek oraz tworzenia samych mapek. Film składa się z wywiadu z panią Wiesławą, przeplatanego  zdjęciami z warsztatów grupy questowej.
    W przebiegającym w miłej atmosferze spotkaniu wzięła udział laureatka, a także osoby z grupy questowej – panie z klubu „Jesienni Entuzjaści” oraz grupa młodzieży z Liceum Plastycznego, a także zgromadzeni goście. Questing jest obok pisania i podróżowania prawdziwą pasją pani Wiesławy. Jak sama podkreślała, bez tej formy aktywności jej życie straciłoby na atrakcyjności. - Dzięki temu poznałam wielu arcyciekawych ludzi – mówiła. Więcej informacji na temat questingu znaleźć można na stronie zielonypierscien.pl w zakładce „Turystyka z zagadkami-Questy”, skąd można pobrać mapki (questy).