Od poniedziałku 4 maja Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie wznawia działalność dla czytelników. Obowiązują jednak nowe zasady, których celem jest ochrona czytelników i pracowników biblioteki.

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, Biblioteka zostaje zamknięta do odwołania. Prosimy o śledzenie naszych kanałów informacyjnych, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

"Pastelkowe opowieści” to projekt, którego głównym celem jest poprawa dostępu do książki, wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek. Zadanie to było realizowane na terenie 12 bibliotek publicznych zlokalizowanych w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

8 listopada 2019 r. pod patronatem Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego  w Lublinie miał miejsce wykład prof. dr hab. Tadeusza Trajdosa z Instytutu Historii Polskiej Akademi Nauk o pierwszych dniach obrony Lwowa w listopadzie 1918 r.

W sobotę 5 października 2019 odbyła się kolejna odsłona Nocy Bibliotek. Przybyli goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną i wysłuchać wykładu Jerzego Michała Sołdka pt.: Zabytki Nałęczowa wczoraj i dziś. Współorganizatorem wykładu  było Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa.

W ramach programu Biblioteki Narodowej  "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" w roku 2019 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie otrzymała 11 378 zł.

11 września 2019 o godz.10.00 rozpoczęła się nałęczowska odsłona akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy "Rozdziobią nas kruki, wrony" Stefana Żeromskiego oraz "Katarynkę" Bolesława Prusa.

Nałęczowska biblioteka zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie akcji Mała książka wielki człowiek. Uprawnione do udziału w akcji są dzieci urodzone w latach 2013-2016. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do biblioteki:)

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w piątek 6 września 2019 odbyło się spotkanie z Katarzyną Janus, autorką powieści obyczajowych.

23 maja 2019 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki miało miejsce spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją, historykiem, autorem ponad 45 książek, wybitnym znawcą dziejów Kresów Wschodnich.

13 maja 2019 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Hanną i Pawłem Lisami, autorami książki Kuchnia Słowian czyli o poszukiwaniu dawnych smaków.

9 maja 2019 r. odbyło się kolejne pasowanie na czytelnika dzieci kończących w tym roku edukację przedszkolną. W gronie tym znalazło się 64 dzieci z nałęczowskich przedszkoli.

24 kwietnia 2019 odbyła się promocja książki Jerzego A. Wlazło pt." Chłopak z Katynia".  Bohaterem książki jest Henryk Troszczyński jest uczestnik powstania warszawskiego, pseud. „Murarz”. Walczył na Woli w zgrupowaniu „Waligóra”. Ostatni żyjący świadek odkrycia grobów polskich oficerów w lesie katyńskim.

4 kwietnia 2019 gościliśmy Panią Marię Mironowicz-Panek, wieloletniego kustosza Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorkę książki "Oktawia Żeromska. Portret rodzinny". Spotkanie organizowane było przez Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa i Bibliotekę.

W środę 6 marca 2019 gościła w naszej bibliotece Maja Wolny  - pisarka, doktor nauk humanistycznych, autorka powieści, reportaży, sztuk teatralnych, kuratorka wystaw.
W latach 1998-2002 dziennikarka Polityki. W 2016 i 2017 Maja Wolny podróżowała samotnie na Syberię, zbierając materiały do powieści "Powrót z Północy".