Wszystkim czytelnikom i sympatykom naszej biblioteki składamy najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

20 października 2021 r. w samo południe odbył się pojedynek na poezję.  W turnieju wzięło udział 9 poetów, których wiersze znalazły się w Antologii poetyckiej Lubelskiego Oddziału ZLP.

15 października 2021 r. grupa 3 - i 4 - latków odwiedziła naszą bibliotekę i wzięła udział w zajęciach na temat zwierząt, jakie żyją w lasach i na łąkach.

9 października 2021 r. o godz. 17.00 w ramach Nocy Bibliotek odbyło się spotkanie z Jerzym Michałem Sołdkiem - honorowym Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa, regionalistą, społecznym opiekunem zabytków, twórcą Archiwum Nałęczowskiego a prywatnie wielkim miłośnikiem Nałęczowa.

8 października 2021 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym.

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji Mała Książka Wielki Człowiek. Zapraszamy dzieci z roczników 2015-2018 do wzięcia udziału w akcji. W projekcie mogą brać udział nie tylko nowo zapisani mali czytelnicy, ale również i te dzieci, które brały udział w poprzednich edycjach.

1 października 2021 r. dzieci 5 - i 6 - letnie z przedszkola Kolorowe Kredki pierwszy raz w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę.

15 września 2021 r. na scenie plenerowej przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbyła się Nałęczowska odsłona Narodowego Czytania.

Biblioteka w Nałęczowie należy do systemu Academica. Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
To dostęp do 3 469 323 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Informujemy że  Biblioteka w Nałęczowie będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz.: 9.00 -17.00, wtorek i czwartek 9.00-15.00. sobota 9,00-13,00

Nowości w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Zapraszamy do oglądania wyjątkowej wystawy "Zabytki Nałęczowa". Wystawę można będzie oglądać od lipca do maja przyszłego roku.

Informujemy że w miesiącach: lipiec, sierpień i wrzesień Biblioteka w Nałęczowie będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz.: 9.00 -17.00, wtorek i czwartek 9.00-15.00.

Od wtorku 29 czerwca można już wejść do biblioteki i samemu wybierać książki. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i limit osób -1 osoba na 10 m2. Dla dzieci mamy mały prezent książkowy. Do wyboru, do koloru. Zapraszamy 🙂

5 czerwca 2021 r. po raz  dziewiąty odbyły Nałeczowskie Spotkania z poezją.

Piątek 2 kwietnia 9.00-15.00
3 -5 kwietnia nieczynna

Zapraszamy na szkolenie z "Dziennikarstwa online i Bezpieczeństwa w sieci”. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 10-18 lat. W ramach zajęć odbędzie się 30 godzin szkoleń w 15 blokach po 2 godziny. Organizator przewidział wsparcie zewnętrznego trenera.

Biblioteka będzie nieczynna 31 grudnia w sylwestra oraz w sobotę 2 stycznia. Zapraszamy w poniedziałek 4 stycznia 2021. Szczęśliwego Nowego Roku.

Biblioteka będzie nieczynna od 24 do 27 grudnia. Zapraszamy w poniedziałek 28 grudnia. Wesołych Świąt.

Od 2 grudnia 2020 r. znowu można wejść do biblioteki. Ale obowiązują nowe zasady.