23 maja 2019 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki miało miejsce spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją, historykiem, autorem ponad 45 książek, wybitnym znawcą dziejów Kresów Wschodnich.

13 maja 2019 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Hanną i Pawłem Lisami, autorami książki Kuchnia Słowian czyli o poszukiwaniu dawnych smaków.

9 maja 2019 r. odbyło się kolejne pasowanie na czytelnika dzieci kończących w tym roku edukację przedszkolną. W gronie tym znalazło się 64 dzieci z nałęczowskich przedszkoli.

24 kwietnia 2019 odbyła się promocja książki Jerzego A. Wlazło pt." Chłopak z Katynia".  Bohaterem książki jest Henryk Troszczyński jest uczestnik powstania warszawskiego, pseud. „Murarz”. Walczył na Woli w zgrupowaniu „Waligóra”. Ostatni żyjący świadek odkrycia grobów polskich oficerów w lesie katyńskim.

4 kwietnia 2019 gościliśmy Panią Marię Mironowicz-Panek, wieloletniego kustosza Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, autorkę książki "Oktawia Żeromska. Portret rodzinny". Spotkanie organizowane było przez Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa i Bibliotekę.

W środę 6 marca 2019 gościła w naszej bibliotece Maja Wolny  - pisarka, doktor nauk humanistycznych, autorka powieści, reportaży, sztuk teatralnych, kuratorka wystaw.
W latach 1998-2002 dziennikarka Polityki. W 2016 i 2017 Maja Wolny podróżowała samotnie na Syberię, zbierając materiały do powieści "Powrót z Północy".

28 lutego 2019 r. gościliśmy w bibliotece Waldemara Ludwisiaka, specjalistę z zakresu filmu i wiedzy o mediach. Pan Waldemar w trakcie spotkania zaprezentował sylwetkę męża Ewy Szelburg-Zarembiny, Józefa Zaremby.

Wspólnie z Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury biblioteka organizowała Ferie 2019. W bibliotece był Klub gier planszowych i puzzli. Poprowadziliśmy również zajęcia „Malowane  kalendarze” – warsztaty plastyczne tworzenia własnego kalendarza " oraz „Coś mini z modeliny” – warsztaty z modeliny (breloczki, broszki).

21 października 2018 r. Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa i Biblioteka zaprosiły Jerzego Bolesława Sprawkę, poetę, prozaika, eseistę. Słowo wstępne wygłosił Jerzy Michał Sołdek. W trakcie spotkania prezentowana była Antologia poezji patriotycznej pisarzy związanych z Lubelszczyzną, którą opracował nasz gość.

We wtorek 23 października 2018 r. o godz 16.30. miała miejsce premiera książki Heleny Chróściewicz-Filipowicz pt. "Z Kresów Wschodnich do Nałęczowa". Książka ze względu na swoją tematykę wydana była  w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

17 października 2018 r . odbyła się promocja książki Moniki Teresy Rudzkiej "Ona przyszła ostatnia". Akcja książki rozgrywa się w Nałęczowie, w hotelu "Przepióreczka".

W piątek 4 października 2018 r.odbyło się spotkanie z Janiną Babinicz-Witucką pt."Nałęczów w czasie I wojny światowej". Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji..

W ramach programu Biblioteki Narodowej  "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" w roku 2018 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie otrzymała 11 521 zł.

W sobotę 9 czerwca 2018 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia/nocy biblioteka zaprosiła do współpracy Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa oraz Bibliotekę szkolną ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie.