9 października 2021 r. o godz. 17.00 w ramach Nocy Bibliotek odbyło się spotkanie z Jerzym Michałem Sołdkiem - honorowym Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa, regionalistą, społecznym opiekunem zabytków, twórcą Archiwum Nałęczowskiego a prywatnie wielkim miłośnikiem Nałęczowa.

8 października 2021 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym.

1 października 2021 r. dzieci 5 - i 6 - letnie z przedszkola Kolorowe Kredki pierwszy raz w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę.

15 września 2021 r. na scenie plenerowej przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbyła się Nałęczowska odsłona Narodowego Czytania.

Biblioteka w Nałęczowie należy do systemu Academica. Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
To dostęp do 3 469 323 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Informujemy że  Biblioteka w Nałęczowie będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz.: 9.00 -17.00, wtorek i czwartek 9.00-15.00. sobota 9,00-13,00

Nowości w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Zapraszamy do oglądania wyjątkowej wystawy "Zabytki Nałęczowa". Wystawę można będzie oglądać od lipca do maja przyszłego roku.

Informujemy że w miesiącach: lipiec, sierpień i wrzesień Biblioteka w Nałęczowie będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz.: 9.00 -17.00, wtorek i czwartek 9.00-15.00.

Od wtorku 29 czerwca można już wejść do biblioteki i samemu wybierać książki. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i limit osób -1 osoba na 10 m2. Dla dzieci mamy mały prezent książkowy. Do wyboru, do koloru. Zapraszamy 🙂

5 czerwca 2021 r. po raz  dziewiąty odbyły Nałeczowskie Spotkania z poezją.

Piątek 2 kwietnia 9.00-15.00
3 -5 kwietnia nieczynna

Zapraszamy na szkolenie z "Dziennikarstwa online i Bezpieczeństwa w sieci”. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 10-18 lat. W ramach zajęć odbędzie się 30 godzin szkoleń w 15 blokach po 2 godziny. Organizator przewidział wsparcie zewnętrznego trenera.

Biblioteka będzie nieczynna 31 grudnia w sylwestra oraz w sobotę 2 stycznia. Zapraszamy w poniedziałek 4 stycznia 2021. Szczęśliwego Nowego Roku.

Biblioteka będzie nieczynna od 24 do 27 grudnia. Zapraszamy w poniedziałek 28 grudnia. Wesołych Świąt.

Od 2 grudnia 2020 r. znowu można wejść do biblioteki. Ale obowiązują nowe zasady.

W ramach projektu „Cyfrowe GOKi w podregionie puławskim”, Fundacja VCC przekazała bezpłatnie dla Biblioteki sprzęt komputerowy - 5 laptopów z oprogramowaniem ”. I zaczyna się cykl szkoleń dla pracowników biblioteki z zakresu  Dziennikarstwo online oraz  Bezpieczne zachowania w sieci. Szkolenia zakończą się na początku 2021 r.

Do 29 listopada zmieniły się zasady korzystania z biblioteki. Biblioteka jest zamknięta dla czytelników. Wszystkie pożyczone książki będą prolongowane (przedłużone) do 2 grudnia 2020 r.

Od kilku lat na nałęczowskim cmentarzu organizowana była zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych pomników. Dzięki ofiarności osób odwiedzających cmentarz, udało się przez te lata odnowić kilka pomników.

W celu zachowania ciągłości pracy biblioteki, od środy 21 października przechodzimy na pracę zmianową. Będziemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00. oraz w soboty od 9.00 do 13.00. Zachęcamy do składania zamówień przez system PROLIB, telefonicznie lub mailowo.